Etap:
Typ nieruchomości:
Kondygnacja:
Powierzchnia:
od do m2
Ilość pokoi:
od do

Strefa klienta


Finansowanie

Zakup mieszkania to bardzo ważny etap w życiu każdego z nas. Zdajemy sobie sprawę, że jest to proces zarówno ekscytujący, jak i stresujący, ze względu na wszystkie formalności związane z uzyskaniem kredytu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów oferujemy fachowe wsparcie doświadczonych doradców finansowych. 

Współpracujemy z najlepszymi i niezależnymi doradcami, którzy specjalizują się w kredytach i pożyczkach hipotecznych. Dzięki ich pomocy otrzymają Państwo ofertę spełniającą wszelkie oczekiwania i potrzeby.

Konsultant finansowy przeprowadzi Państwa przez cały proces kredytowy, od przedstawienia oferty, przez podpisanie umowy, a kończąc na wypłacie środków. Wsparcie specjalistów, z którymi współpracujemy odbywa się bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji.Mieszkanie z gwarancją najmu

Bezpieczna lokata oszczędności.

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne warunki nabycia mieszkania pod kątem inwestycyjnym, z gwarancją najmu. Zakupione mieszkanie ma zapewniony czynsz najmu przez okres 5 lat.
Dokonujecie Państwo wyboru nieruchomości zgodnie ze swoimi preferencjami i stanem finansów.  Dalsze działania  związane z absorbującym wykończeniem mieszkania należą do projektanta i sprawdzonych ekip remontowych. Naszym zadaniem jest znalezienie najemcy i dokonanie wszelkich formalności związanych z najmem.
Decydując się na zakup mieszkania jako inwestycję, zyskujecie Państwo czas, bezpieczeństwo, komfort i dochód. Zyski z wynajmu mogą bowiem znacznie przewyższyć te z lokat bankowych.
Wszystkie szczegół tego programu przedstawią Państwu nasi pracownicy działu sprzedaży.
W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z przygotowanych mieszkań.


Stare na nowe

Zapewne wielu z Państwa boryka się z problemami starych mieszkań, wymagających remontu wadliwych instalacji gazowych i elektrycznych, nieszczelnych okien czy braku miejsc parkingowych. Każdy z nas chciałby mieszkać w komforcie. Wiele osób chciałoby zamienić swoje M na nowoczesne, wygodniejsze i z dopasowanym do potrzeb metrażu. Sprzedaż mieszkania to jednak zadanie skomplikowane, nierzadko wymagające dodatkowego pośrednictwa, za które też musimy zapłacić. 
Chcemy Państwu w tym pomóc. 

„Stare na nowe” – to nasza propozycja dla Państwa - chcących wymienić swoje mieszkanie na nowe. Dzięki programowi „Stare na nowe” pozbędą się Państwo starych problemów i zamieszkają w nowym komforcie, w znanej i docenianej okolicy. 
Korzyści Programu "Stare na NOWE"
 • BEZPŁATNA profesjonalna wycena Państwa mieszkania
 • BEZPŁATNA atrakcyjna oferta na odkup Państwa mieszkania
 • BEZPŁATNA, specjalna oferta na nowe mieszkanie 
 • Kwota wykupu posiadanego obecnie mieszkania stanowi wkład własny przy zakupie nowego
 • zwolnienie z podatku PCC od zakupu nieruchomości

Zapraszamy Państwa do poznania szczegółów oferty w naszym biurze sprzedaży przy ul. Leśna 20/9U. Odpowiemy na wszystkie pytania, pomożemy w załatwieniu formalności. Czekamy od poniedziałku do piątku między godziną 08.00 a 17.00. Możemy też spotkać się w innym terminie, w tym celu prosimy o kontakt pod numerem 52 561 07 05 lub e-mail: mieszkania@cdi.net.pl

Krok po kroku

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania to niewątpliwie bardzo ważny moment w życiu każdego z nas. Zakup mieszkania, w którym zamierzamy spędzić kilka, a nawet kilkanaście lat to niejako rozpoczęcie nowego etapu. Przeprowadzkę do wymarzonych i własnych czterech ścian poprzedzają jednak obowiązkowe procedury związane z kupnem, dlatego warto poznać drogę krok po kroku od momentu wyboru mieszkania do wprowadzenia się. 

Krok 1 – Wybór mieszkania
Nad wyborem mieszkania trzeba się bardzo dobrze zastanowić. Należy uwzględnić wszystkie czynniki, które są istotne w tym procesie. Może to być usytuowanie mieszkania, odległość od centrum miasta, miejsca pracy, szkoły dzieci. To na tym etapie trzeba być pewnym, w jakim miejscu będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. 

Krok 2 – Umowa deweloperska
Umowę deweloperską zawiera się u notariusza w formie aktu notarialnego. Wszystkie koszty z nią związane, w tym także należną opłatę sądową, ponoszą strony po połowie. 

Według ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego umowa deweloperska to „umowa, na podstawie której deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego prawa, o którym mowa w art. 1 (tj. prawa własności lokalu mieszkalnego lub prawa własności albo użytkowania wieczystego gruntu zabudowanego domem jednorodzinnym), a nabywca zobowiązuje się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera na poczet ceny nabycia tego prawa."

USTAWA z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego określa: 
 1. środki ochrony wpłat dokonywanych przez nabywcę; 
 2. zasady i tryb zawierania umów deweloperskich; 
 3. obowiązki przedkontraktowe dewelopera; 
 4. treść umowy deweloperskiej; 
 5. prawa i obowiązki stron umowy deweloperskiej; 
 6. zasady postępowania ze środkami nabywcy w przypadku upadłości dewelopera.

Treść ustawy:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20112321377 

Krok 3 – odbiór kluczy do mieszkania
Przeniesienie na nabywcę własności przedmiotów umowy deweloperskiej (mieszkania) jest poprzedzone obowiązkowym odbiorem technicznym, po uzyskaniu przez dewelopera decyzji udzielającej pozwolenia na użytkowanie budynku. W tym samym dniu, w którym następuje odbiór techniczny powierzchni mieszkalnej, deweloper przekazuje nabywcom klucze do mieszkania, pod warunkiem zapłaty całej należności za nabywane przedmioty umowy, wynikającej z ostatecznego rozliczenia umowy.

Krok 4 – przeniesienie własności – akt notarialny końcowy
Koszty związane z umową ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia prawa własności tego lokalu, w tym należne opłaty sądowe, ponosi Nabywca. 

Kolejne kroki po zawarciu aktu notarialnego:
 • Przystąpienie do wspólnoty mieszkaniowej. Siedziba Zarządcy Platanowego Parku znajduje sie na ul. Gdańskiej 140.
 • Wypełnienie deklaracji podatku od nieruchomości (Urząd Miasta ul. Jezuicka Wydział Podatków i Opłat Lokalnych - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
 • Wypełnienie deklaracji podatku od użytkowania wieczystego (Urząd Miasta ul. Grudziądzka Wydział Mienia i Geodezji - parter). Na zgłoszenie nieruchomości do opodatkowania jest 14 dni. Należy zabrać ze sobą akt notarialny.
 • ENEA ul. Warmińskiego - przepisanie umowy. Powinniśmy zgłosić się do ENEA w ciągu 14 dni od podpisania aktu notarialnego. Należy zabrać ze sobą akt notarialny oraz protokół odbioru mieszkania.